תשואה מנדל”ן

משקיעים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן בגלל היציבות שבדבר (הנכס הממשי) ובגלל התשואה – ההכנסה. כשמדובר בנדל"ן, ההכנסה מתחלקת לשניים: הכנסה פירותית והכנסה הונית. הכנסה פירותית היא ההכנסה החודשית שאותה נקבל כתוצאה מדמי שכירות בגין הנכס שלנו.

משקיעים רבים בוחרים להשקיע בנדל”ן בגלל היציבות שבדבר (הנכס הממשי) ובגלל התשואה – ההכנסה.

כשמדובר בנדל”ן, ההכנסה מתחלקת לשניים: הכנסה פירותית והכנסה הונית.

הכנסה פירותית היא ההכנסה החודשית שאותה נקבל כתוצאה מדמי שכירות בגין הנכס שלנו.

משקיעים רבים בוחרים להשקיע בנדל”ן בגלל היציבות שבדבר (הנכס הממשי) ובגלל התשואה – ההכנסה.

כשמדובר בנדל”ן, ההכנסה מתחלקת לשניים: הכנסה פירותית והכנסה הונית.

הכנסה פירותית היא ההכנסה החודשית שאותה נקבל כתוצאה מדמי שכירות בגין הנכס שלנו.

לצערי, קיימים בשוק בעלי אינטרס המעוניינים לייפות את המציאות ולהראות תשואה גבוה יותר מאשר בפועל, על ידי מניפולציות מתוחכמות. חשוב לי לציין כי אותם משווקים יכולים לעשות כן במכירת דירה בישראל, בארה”ב ובעצם בכל מקום בעולם (לצערי רמאים קיימים בכל תחום ובכל מקום).

אתן דוגמא פשוטה למניפולציה מהסוג הזה: אלי הוא בעל דירה המושכרת ב-6000 ₪ לחודש. בעל הדירה יכול לעשות חוזה עם השוכר למחיר שכירות של 6500 ₪, ובתמורה השוכר ייהנה מחודש ראשון ללא תשלום; כלומר, בחישוב שנתי השוכר חוסך 500 ₪, ובעל הנכס מציג מצג שווא של תשואה גבוה לקונה. כאמור, באקסל הכל נראה טוב.

באופן דומה, בעל הנכס יכול להעלות את מחיר השכירות למשכיר ובתמורה לשלם עבורו תשלומי ארנונה, מים, חשמל, לספק למשכיר שירותי טלוויזיה, עיתון יומי אינטרנט ועוד. הכל טוב ויפה, אבל על המשקיע להבין שבתמורה לתשואה שהוא מתכנן לקבל – עליו יהיה להמשיך ולספק שירותים אלו, ובעצם התשואה האמיתית שלו תהיה נמוכה מהתשואה שהוצגה לו.

**

ישנן חברות אשר מבטיחות לכם בעת רכישת הנכס תשואה מובטחת לשנה או יותר, בעסקאות אלו יש לבדוק שמחיר הנכס הינו המחיר האמיתי והתשואה המובטחת הינה השכירות האמיתית, יש להזהר בעסקה זו וכבר שמעתי על נכסים שנמכרו במחיר מופקע ועל תשואות (שכירות) הגבוהה מאוד מאשר התשואה האמיתית.

**

תשואה גבוהה יחסית תוכלו גם למצוא בדירות מפוצלות. ישנן דירות שפוצלו לשתי דירות (או יותר), דבר המעלה את התשואה החודשית המתקבלת, כלומר במקום לקבל 6000 ₪ שכירות חודשית על הדירה, נקבל 2500 ₪ לחודש אבל משלושה שוכרים, מה שייתן לנו 7500 ₪ חודשיים.  נשמע מפתה? בהחלט! האם כדאי לרכוש? בהחלט לא!! יש לזכור כי רוב הדירות המפוצלות בארץ פוצלו בצורה לא חוקית, דבר העלול לגרור אתכם בין היתר לסכסוכים ולקנסות. בקיצור – מומלץ להתרחק!

**

החלטתם לרכוש דירה להשקעה?

בררו מחירי דירות באזור. בדקו באתר מס הכנסה מחירי דירות שנמכרו לאחרונה באזור. בדקו מחירי שכירויות באזור.

הציעו לכם לרכוש דירה הכוללת שוכר? נהדר, בקשו לראות את חוזה השכירות הנוכחי. בדקו שהחוזה הינו ל-12 תשלומים. בדקו האם על בעל הדירה לספק שירותים נוספים למשכיר, מה כולל החוזה ומה לא. דברו עם השוכר (!) נסו לברר על שוק השכירות באזור – האם אתם רואים מודעות על דירות להשכרה זמן רב? האם קיימים באזור מחסור או עודף בדירות להשכרה? מהו הביקוש? האם ההגירה לאזור היא חיובית או שלילית?

זכרו! יכול להיות שהמוכר לא ישר, מציג לנו “מצג שווא” ואתם צודקים שמגיע לו להיענש על כך, אבל ברכישת נכס אנו משקיעים ממיטב כספינו והאחריות היא עליכם! עליכם לבדוק את העסקה ולהבין את התשואה נטו אותה תקבלו.

בהצלחה רבה
אופיר הררי – ליווי משקיעי נדל”ן 

מעוניינים לקבל טיפ שבועי בווטצאפ בנדלן ? לחצו כאן

המאמר נכתב על ידי אופיר הררי – יועץ להשקעות נדל”ן בארץ ובאנגליה, ליווי אנשים להשקעות מניבות

 

מוזמנים לשתף:

נגישות

צרו קשר

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם