שאלות ותשובות

“זה אמנם נשמע טוב, בטח שזה טוב מאד ביחס למה שאנחנו מכירים בישראל, ואכן בהשוואה לאפשרויות ההשקעה בישראל זה עלול להישמע טוב מידי, אבל אנחנו לא מדברים על ישראל אלא על שוק אחר, ולא ניתן באמת להשוות שוק לשוק אחר לחלוטין.

כדי לבחון אם זה טוב מידי ולא מציאותי צריך להכיר את השוק באנגליה ולבחון את ההצעה הספציפית אל מול הצעות אחרות שיש בשוק, לבחון את המבנה הכלכלי של ההצעה ומה ההיגיון מאחורי ההצעה, להשוות מחירים, לבחון את היזמים המציעים, את איתנותם הפיננסית, את הניסיון שלהם בפרויקטים דומים, האם הם סיפקו את ההבטחה במקרים קודמים, להכיר את השוק באנגליה את האיזורים החמים, את היתרונות היחסיים של אותם איזורים, את ההתכנות להצלחה בהשכרת היחידות בפרויקטים לדיירים, ולשקלל את כל הגורמים האלו לכדי החלטה האם זאת הצעה טובה מידי מכדי להיות אמיתית או שזאת פשוט הצעה טובה והגיונית לאותו פרויקט ספציפי באותם תנאי שוק קיימים.

את כל זה אנחנו עשינו עבורך, בדקנו, חפרנו, ניתחנו, נסענו הלוך וחזור, הכרנו את האנשים, למדנו את השטח וחקרנו מה הולך ומה פחות, מה המחירים מה התשואות ההגיוניות שניתן להשיג, איפה זה טוב להשקיע ולמה, והפכנו למומחים, כדי להגיע למומחיות כזאת צריך להשקיע הרבה מאד זמן, אנרגיה ומאמץ, ולא מעט כסף, שילמנו על טיסות ושהייה ממושכת בחו”ל, שכרנו בעלי מקצוע כמו עורכי דין, שמאים, מומחי נדל”ן ופיננסים ויש לנו היום תמונה מלאה של השוק באנגליה. והמסקנה שלנו היא שהשוק באנגליה הוא טוב, ובאיזורים שאנחנו בחרנו הוא אפילו טוב מאד, אבל זה לא טוב מידי, זה לא דמיוני, זה אמיתי והגיוני.”

זה מאד פשוט, אצלנו אתה רוכש ישירות מהמוכר, ולנו אתה משלם עמלת שיווק ליווי ושירות חד פעמית שהיא גלויה ולא מגולמת במחיר הנכס, זאת אומרת שאנחנו לא רוכשים נכסים, ומעמיסים עליהם רווח, ומוכרים אותם ללקוחות תמימים שאינם יודעים מה מחיר השוק האמיתי שם וכך עושים קופה, אלא אתה רוכש ישירות מהשוק המקומי, נכסים במחיר השוק המקובל ברכישה של נכסים דומים, ובמידה ואתה רוכש נכס בפרי-סייל על הנייר אפילו רוכש במחיר נמוך ממחיר השוק כמקובל במכירה בשלב בניה זה. אז הרכישה היא מול המוכר, עו”ד מטעמך מייצג אותך בעסקה מול עורך הדין של המוכר, החוזה נעשה מולו, המחירים מפורסמים באינטרנט לכל העולם, אין מחיר שונה יקר יותר עבור לקוחות ישראלים כולם שווים בעיני הבריטים. לכן אין לנו איך לעקוץ, וגם אין לנו סיבה, אנחנו שמחים בעמלה שאנחנו מקבלים ונותנים את הנשמה ללקוחות שלנו באהבה

בואו נעשה סדר בדברים, הקשר בין היזם הבריטי לאופיר הוא כמו כל קשר בין יזם לחברת שיווק בכל העולם כולל בישראל, יש לנו קשר עסקי ובו קיבלנו את הזכות לשווק את הפרויקט שלו למשקיעים בישראל, לעיתים אנחנו פשוט זרוע של חברת השיווק שמייצגת אותו ואז אנחנו בעצם משווק המשנה שלה בישראל.

השירות אותו אנחנו מעניקים ללקוחות הישראלים שלנו מתחיל עוד לפני שנפגשנו, בעצם זה שהלכנו לאנגליה וסרקנו את השטח ולמדנו והשקענו זמן אנרגיה ולא מעט כסף כדי להגיע לידע מקיף המאפשר לנו לברור את העסקאות הטובות יותר והבטוחות יותר ואותן להציע למשקיע הישראלי לרכוש, אח”כ בפגישה אנו לומדים את מאפייני הלקוח כמשקיע, מה חשוב לו, מה הצרכים, על מה חשוב לו לתת דגש, איזו אסטרטגיית השקעה נכונה עבורו בהתאם למצבו, ולפי זה אנו מתאימים את ההצעה שלנו ספציפית למשקיע שמולנו. ככה שהוא לא מתבלבל בין כל מיני אופציות לא רלוונטיות, ולא מתפתה לעשות עסקה שהוא עלול להתחרט עליה אח”כ.

לאחר שהתקבלה החלטה של המשקיע לרכוש נכס אנו מלווים אותו בכל תהליך הרכישה, עוזרים לו למנות עו”ד מקומי (אנגלי) שייצג אותו, מעבירים את טופס שריון הנכס ליזם לאחר שמוודאים שהוא מולא כראוי, ומתנהלים בקשר הדוק עם העו”ד והלקוח ככל שמתקדמים בתהליך החוזי, יש הרבה טפסים ומסמכים שצריך להגיש ובצורה נכונה, ועוזרים ללקוח להתמצא בין סעיפי החוזה שכתובים באנגלית עם מונחים משפטיים שזה לא טרוויאלי שכל אחד יכיר ויבין, אם יש השגות אנחנו מנהלים את המו”מ עבור הלקוח יחד עם עו”ד שמייצג אותו אל מול עורך הדין של היזם או מולו ישירות כשנדרשת התערבות מלמעלה.

לאחר מכן אנו עוקבים מקרוב אחר תהליך הבניה עבור המשקיע, רואים שהכול מתנהל לפי התכנון, נמצאים באנגליה ומבקרים בשטח אחת לחודש וחצי חודשיים, מצלמים מהשטח את התקדמות הבניה ומוודאים שהכול מתנהל כשורה.

גם לאחר שהמשקיע קיבל את מפתחות הדירה ובפועל העסקה הסתיימה סופית אנחנו עדיין ברקע, כל שאלה שצצה בהתנהלות מול חברת הניהול או כל דבר אחר, אנחנו פה, נותנים מענה, בודקים שואלים מתרגמים מגשרים וכל מה שצריך.

ובזמן שהמשקיע מחליט לממש ולמכור את הנכס שלו, שוב אנחנו פה לתת שירות, ואנו נציע את הנכס למשקיע חדש שירכוש אותו, כשאת עמלת המכירה הרוכש משלם ולא המשקיע שמוכר. לשירות כזה קוראים שירות 360 מעלות.”

מפחיד זה מושג שמתאים רק למי שאינו מבין ואינו יודע, בדיוק בשביל זה אתה לא משקיע לבד אלא בליווי שלנו. מהר מאד אתה תגלה שזה לא רק שלא מפחיד אלא הרבה יותר פשוט נעים וקל מלנהל דירה בעצמך בישראל, חברות הניהול שם הם מאד מקצועיות ומנוסות משום שבאנגליה יש תרבות של השקעה בנדל”ן, וכמו שיש משקיעים שתיק הנכסים עבר במשפחה מדור לדור ככה יש חברות ניהול ותיקות שמנוהלות כבר כמה דורות, ניהול נכסים זה ענף חזק באנגליה ויש חברות ניהול רבות שמתחרות על כל לקוח, ולכן ירצו להעניק לך את השירות הטוב והחלק ביותר כדי לא לאבד אותך למתחרה שלהם. ואם אכן חברה מועדת במתן השירות שלה זה קל מאד להחליף אותה בחברת ניהול אחרת.

תהיה בטוח שגם לקוחות בריטיים שגרים באנגליה לא ראו את הנכס אף פעם בדיוק כמוך, יש מצב שהם רכשו נכס בקצה השני של המדינה, את אותו שירות שהם דורשים ומקבלים גם אתה תקבל.

לחברת הניהול יש אינטרס לאכלס את הנכס שלך בשוכרים משום שהם מקבלים עמלת ניהול אך ורק אם הנכס מאוכלס, ויש להם אינטרס לדאוג להעלאת מחיר שכר הדירה כי העמלה שלהם היא נגזרת באחוזים ממחיר השכירות, ככה שזה WIN WIN

בדיוק כמו שמעריכים שווי של נכס בישראל, עושים ניתוח מחיר השוואתי, בודקים מה נמכר באותה תקופה באיזור עם אותם מאפיינים ובכמה נמכר, ובאיזה מחיר מוצעים נכסים דומים למכירה. ניתן גם לברר עם מתווכים מקומיים וחברות שיווק, לראות את הפרסומים השונים, ולקרוא מאמרים באינטרנט המדברים על השוק באיזור בו אתה רוצה להשקיע. את כל זה עשינו בטרם המלצנו ללקוחות שלנו לרכוש בפרויקט מסויים, על מנת להיות בטוחים שהם קונים במחיר טוב המשקף את המצב בשוק

החששות סביב עסקאות שמתקיימות במרחק פיזי רב הוא ברור ומובן, אבל לשם כך בדיוק חובה להיעזר באנשי מקצוע מענף הנדל”ן שיש להם היכרות מצוינת עם המדינה שבה מתנהלת ההשקעה. חשוב לדעת שההשקעה הכספית אינה עוברת ישירות ליזם, אלא מופקדת לחשבון נאמנות בפיקוחו של עו”ד במדינה שבה נערכת העסקה. משיכת הכספים על-ידי היזם נעשית אך ורק על פי קצב התקדמות הבנייה, ולאחר שהוא הציג בפני עורך הדין הנאמן אישורים נדרשים.

תשואה מגיעה משכירות, יש מקומות שמבטיחים תשואה סתם, אז לרוב זה אומר שאתה שילמת מחיר מופקע על הנכס ובעצם את התשואה מחזירים לך מהכסף שלך… שכירות צפויה נעשית על ידי בדיקת מחירי השכירויות בנכסים דומים באזור, בדיקות מול חברות ניהול וכדומה, עדיין אין לנו אפשרות להבטיח אף פעם את גובה השכירות שתקבל ואת אכלוס הנכס (בדומה לנכס בישראל או בכל מקום אחר)

אין צורך לטוס כל מספר חודשים למדינה שבה נמצא הנכס. ההמלצה שלנו לאחר החתימה על חוזה הרכישה היא להעביר את ההתעסקות בניהול הנכס לחברה לניהול ואחזקת נכסים טובה, שתוריד מכם את “כאב הראש” שכרוך בהשכרת הנכס, בטיפול בפרוצדורות שונות ועוד.

כמו כן, חשוב לזכור שלחברת הניהול יש אינטרס למצוא שוכרים לנכס שלכם, מכיוון שהם זוכים לעמלת ניהול, וככל שעלות שכר הדירה על הדירה תהיה גבוהה יותר, כך נגזרת אחוזי הרווח שלהם תהיה גבוהה יותר.

שימו לב להבטחות מוגזמות, 15% תשואה ללא מינוף זה למשל ממש לא מציאותי בשוק נורמאלי, אם ההצעה נראית חריגה מאד לטובה ביחס למה שהשוק באותו איזור מציע כנראה שיש פה משהו מעוות, צריך לוודא שרוכשים ישירות מהמוכר ולא ממי שמשווק לכם, כי בדרך כלל כשמישהו משווק לכם באופן מסחרי נכסים שלו, כנראה כל הרווח פלוס פלוס מועמס על מחיר הנכס, והמשווק בונה על זה שלא תוכלו באמת לדעת מה שווי הנכס האמיתי, הוא ינקוב במחיר סבבה נורמאלי לשוק, ומתאים לכל כיס, למשל 50,000 דולר, אז זה יראה לכם לגיטימי, אבל ימכור לכם נכס פח ששוויו במקרה הטוב 30% אחוז ממה ששילמתם, ובהרבה מקרים נתקלנו באף פחות מכך. בטח אם הוא יגיד לכם שאתם משלמים גם על שיפוץ שהוא עשה לנכס, ושאתם משלמים דרכו לעו”ד וכו’ וכו’, זה מחשיד מאד, ובמקרה הטוב הוא רק גזר קופון על כל דבר, במקרה הפחות טוב הכול מצג שווא.

יש לשים לב לאן בדיוק הכסף הולך, האם לעו”ד ובאופן מבוקר, האם הולך לחשבון נאמנות מבוטח או ישר לכיסו של המוכר או היזם, צריך לעשות חיפוש באינטרנט לראות האם צצות תביעות או סיפורים לא מחמיאים על הפרסונה שמדברת איתכם או על החברה שהוא מייצג.

צריך לשים לב לכל חריגות, האם הוא זורם איתכם יותר מידי בקלות ומהנהן בחיוב לכל בקשה, האם הוא ממהר לתת הנחות ולהתקפל רק כדי לסגור עסקה, האם הוא לוחץ לבצע הזמנה כאן ועכשיו תוך כדי הפעלת לחץ, עוד מעט ייגמר וכו’ …כל אלו סימנים מחשידים

הערכת שווי של נכס נעשית על בסיס אותם פרמטרים בכל מדינה, כמו; ניתוח מחיר השוואתי, מחיר הנכסים שנמכרו לאחרונה באותו אזור, מצב השוק הכללי באותה מדינה ועוד. מעבר לנתונים שנציג בפניכם, תוכלו לגשת למידע שנמצא כיום ברשת האינטרנט, ולקבל אינפורמציה נוספת על סביבת המגורים, ביקוש, הצע ועוד.

ראשית נציין שאין עלויות נוספות ולא יהיו כאלו, המחיר הוא מחיר סופי ואין עליו כל תוספות. השאלה כנראה נובעת מההכרות של הישראלי הממוצע עם עלויות שמתוספות בישראל למחיר הרכישה של דירה כגון ממד תשומות הבניה שגובים קבלנים ויזמים בפרויקטים רגילים או בתוספות ושינויים שקורים דרך קבע ברכשיה באמצעות קבוצת רכישה. הנושאים הללו אינם קיימים בבריטניה ובאופן וודאי לא קיימים בפרויקטים אותם אנחנו משווקים.
העלויות שכן יש להוסיף למחיר הדירה הם : מס רכישה, עו”ד, ריהוט (אופציה) ובדק בית.

אין צורך בפתיחת חשבון באנגליה כאשר רוכשים שם נכס, התקבולים מועברים לחשבון הפרטי שהלקוח יציין לחברת הניהול בארץ או בכל מקום אחר בעולם
למי שמעוניין ניתן לפתוח חשבון בבנקים אינטרנטיים כדוגמא וויז WISE  בלינק :  https://wise.com/invite/ata/ofirh10

בהחלט כן, אנחנו מקפידים לבחור פרויקטים לשיווק שבהם יש פרצלציה וכל יחידה נרשמת באופן נפרד על שמו של הרוכש, אלו לא פרויקטים שבהם היזם מוכר מניות בחברה ואז כל אחד מקבל הכנסה בהתאם לחלק היחסי שלו במניות, הטאבו באנגליה דומה לזה שבישראל וכל המונחים זהים כגון הערת אזהרה בזמן הבניה ורישום מלא לאחר סיום ומסירת מפתחות ותשלום מלא של הרוכש

הקשר שלי ושל חברות הנדל”ן עם היזמים בחו”ל הוא קשר עסקי שמקנה לנו את הזכות לשווק את הפרויקטים למשקיעים בארץ. אנחנו למעשה אנשי הקשר שמייצגים אתכם בפרויקט, כאשר הקשר עם היזמים מתחיל הרבה לפני הפגישה אתכם. אנשי המקצוע שלנו בוחנים את הנכסים, לומדים להכיר את סביבת המגורים, את הפוטנציאל המניב של כל פרויקט, ומאפשרים לנו להציע ללקוחותינו עסקאות בטוחות, שאין בהן סיכון רב.

בפגישה עם משקיעים עומד כבר לרשותנו מידע נרחב על קשת רחבה של נכסים בחו”ל, ועל פי הצרכים של כל משקיע ומשקיע, נתפור את עסקת הנדל”ן המדויקת והטובה ביותר עבורו.

כאמור, איסוף מידע על מגוון של נכסים להשקעה בחו”ל נעשה הרבה לפני המפגש אתכם. בפגישה הראשונית נרצה לשמוע מה מעניין אתכם, מה חשוב לכם בהשקעה כזו, מה הן הציפיות שלכם ועוד. על פי מידע זה נציע לכם מספר אפשרויות.

לאחר בירור נוסף, בדיקה וקבלת החלטה לרכישת נכס מסוים בחו”ל, נלווה אתכם בכל תהליך הרכישה. נסייע לכם במינוי עו”ד מקומי שייצג אתכם, וילווה אתכם בתהליך של בדיקת ההסכמים והטפסים הנדרשים, שכתובים בשפה האנגלית. גם בעזרתנו תוכלו לקבל הסבר על כל סעיף בחוזה.
מרגע זה ובמהלך שלבי הבנייה של המיזם עוברת אלינו האחריות לבקר באתר הבנייה, לצלם את התקדמות הבנייה, ולשקף לכם כל שלב.

לאחר שקיבלתם את המפתח לדירה, נמשיך לתת לכם מענה לכל שאלה שהתעוררה מול החברה שנבחרה לנהל עבורכם את הנכס. ביום שבו תהיו מעוניינים למכור את הנכס ולמשש את תשואת הרווח ממנו, נחזור לתמונה ונסייע לכם לאתר משקיע חדש שירכוש מכם את הנכס… שימו לב, את עמלת המכירה ישלם המשקיע החדש.

עורכי הדין שאנו מציעים ללקוחותינו הם אלה שעשו עבורנו את בדיקת הנכסים הראשונית מהיבט משפטי, כאשר אחת ההתניות הבסיסיות לבחירתם היא שאין ניגוד אינטרסים בייצוג של אחד מהיזמים. כמובן שיש לזכור שעורכי דין מחויבים לאתיקה מקצועית.
בנוסף, כיוון שעורכי הדין כבר בדקו את הנכסים ומכירים את הפרויקטים היטב, מתאפשר לנו להציע את שירותיהם ללקוחותינו בעמלת שכר טרחה נמוכה יחסית, כאשר השירות נעשה בצורה יעילה ומהירה יותר.

אולם, עורכי הדין שאנחנו מציעים הם אפשרות בלבד, וכל משקיע יכול לבחור מטעמו עורך דין שייצג אותו מול היזם.

את התשואה החודשית תוכלו לקבל חודש בחודשו לחשבון הבנק שלכם בארץ או בכל מדינה אחרת.

נגישות

צרו קשר

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם